Pouzdrová sukně do pasu

Základní střih pouzdrové sukně nabízí nekonečné množství variant. Zkrácením délky získáte letní minisukni, ve standardní délce je můžete použít pro klasickou sukni do práce, v prodloužené délce (s rozparkem) jako večerní sukni do divadla.Pouzdrová sukně se zapínáním v pase. Pásek není součástí střihu. Zip se dá jednoduše umístit na bok, doprostřed zadního nebo předního dílu. Sukně se skládá z Předního a zadního dílu, které jsou sešity na boku. Přední díl má dva záševky, zadní díl čtyři.
Náročnost *


Rozložení střihu

01 - přední díl
02 - zadní dílPostup šití a variace

Střih položíme na látku, dejte pozor na směr látky a položení jednotlivých střihových dílů. Díly vystříháme s přídavkem na švy (cca 1 cm) a na záložka (cca 5cm). V ruce nastehujeme sukni na první zkoušku. Záševky se sežehlují ke středu předního dílu. Při zkoušce sledujeme; celkový vzhled a padnutí sukně, směr záševků a švů. Pásek (který není součástí střihu) musí být podložen vliselínem.
Sukně se dá jednoduše variovat, prodloužením nebo zkrácením, umístěním rozparků a zipu, po případě umístěním klínu, které ji rozšíří. Pokud chcete sukni rozšiřovat klíny doporučuji minimálně čtyři (do předního, zadního a obou bočních švů).

2 komentáře:

  1. Dobrý den, myslíte, že bude vadit, když jsem sukni nastřihl z jednoho dílu? tzn. nerozstřihl jsem sukni na bocích

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, na jedné straně šev budete muset mít, ale na druhé není šev nutný

    OdpovědětVymazat